שאלות ותשובות נפוצות (FAQ)

אנו מעדיפים לספק חוויית משתמש ללא מאמץ, שמשקפת את פשטות פלטפורמות המדיה החברתיות הפופולריות. הכלים שלנו לרכישת עוקבים מעוצבים עם נוחות במחשבה. אך, ממשק המשתמש הנוח שלנו הוא רק אחד מן הסיבות הרבות לבחירה בשירותים שלנו. הנה מדוע אנו דומים: חשיבות האבטחה שלך: אנו מעוניינים תמיד לספק סביבה מאובטחת, מבלי לדרוש פרטים רגישים כמו סיסמאות. השירותים שלנו מספקים סביבה מאובטחת, ומבטיחים שאין סיכונים של פריצות או פעילויות לא חוקיות. אמצעים מתקדמים לאבטחה: הבטחת הביטחון עדיפה. מערכותינו פועלות תחת פרוטוקולים אבטחה מחמירים, מבטיחות שכל הנתונים מוצפנים ומוגנים. תמיד זמינות תמיכה: אנחנו כאן בשבילך 24/7. בין אם נתקלת בבעיה או זקוק לעזרה, צוות התמיכה שלנו זמין לעזור לך בכל עת. מחירים נגישים: אנו מציעים מחירים תחרותיים מבלי לפגוע באיכות. השירותים שלנו ידידותיים לתקציב ומותאמים לצרכים שלך. בחרו בנו עבור חוויית צמיחה ברשתות החברתיות שלכם בצורה חלקה ובטוחה.

בהחלט, זה בטוח לרכוש לייקים ועוקבים מאיתנו. אנו מעדיפים לספק חשבונות אמיתיים ופעילים כדי להבטיח את בטיחותם ואבטחתם של פרופילי המדיה החברתית שלך.

בדרך כלל, תתחיל לראות לייקים ועוקבים בתוך 24 עד 48 שעות מהרכישה שלך, עם הזמנות גדולות שעשויות לקחת קצת זמן רב יותר. להזמנות גדולות, יש לך מובטח שנמשיך לספק אותן באופן דרדרי כל יום עד להשלמתן.

אינסטגרם, טיקטוק ופייסבוק מגבילים גישה לפרופילים מוסתרים, מגבילים את הנראות למשתמשים מורשים בלבד. לכן, אנו דורשים גישה זמנית כדי לוודא את הספקת השירותים שלנו בצורה חלקה. נא להתייחס, ניתן לשחזר את החשבון שלך למצב הוסתר לאחר מכן, תוך שמירה על הגדרות הפרטיות הרצויות שלך.

כאשר אתה משקיע בשירותים שלנו, נא להיות מבטיחים שתקבל עוקבים ממוקדים, אמיתיים ומעוררי עניין שישפרו את הנראות שלך וישמרו על ההשקעה שלך. תכנסו אלינו כמקום היעד המוביל שלך לרכוש עוקבים של אינסטגרם/טיקטוק/פייסבוק.

ניתן ליצור קשר בקלות עם צוות התמיכה שלנו 24/7. פשוט צרו קשר איתנו באמצעות דוא"ל או דרך טופס הקשר בדף היצירת קשר של האתר שלנו. אנו כאן כדי לסייע לך בכל שאלה או דאגה שיש לך לגבי ההזמנה שלך.

למרות שאנו שואפים לספק שירותים יוצאי דופן, החזרים אינם מדיניות סטנדרטית. אם ההזמנה שלך לא התחילה תוך 5 ימי עבודה או לסיבות מסוימות אחרות, נא ליצור איתנו קשר כדי לדון בדאגותיך. בקשות החזר מסקרות על בסיס מקרה אחר מקרה כדי להבטיח שביעות רצון הלקוח.

כן, השירותים שלנו מתאימים לשני סוגי החשבונות, האישיים והעסקיים, באינסטגרם, פייסבוק וטיקטוק.

לא, אנו אף פעם לא מבקשים את סיסמת החשבון שלך ברשתות החברתיות. כל מה שאנו דורשים הוא שם המשתמש שלך או כתובת ה-URL כדי לספק לייקים ועוקבים בצורה מאובטחת. שים לב: יש לוודא כי החשבון שלך מוגדר לראות באופן ציבורי.

אנו מציעים מגוון של אפשרויות תשלום נוחות כדי להתאים לצרכיך. כיום, אנו מקבלים כרטיסי אשראי/חיוב ישיר (ויזה, מאסטרקארד, אמריקן אקספרס), PayPal, Apple Pay ו-Google Pay. בנוסף, אנו ממשיכים לחקור שיטות תשלום חדשות כדי לשפר את חוויית הרכישה שלך. אם יש לך העדפות או שאלות ספציפיות בנושא התשלום, אנא פנה לצוות התמיכה שלנו לקבלת עזרה.