מי הבעלים של Reddit?

נוצר 10 מרץ, 2024
מי הבעלים של reddit

Reddit היא פלטפורמת מדיה חברתית פופולרית שהפכה לחלק בלתי נפרד מתרבות האינטרנט. זהו אתר שבו משתמשים יכולים לשתף ולדון בתכנים בנושאים שונים, החל מחדשות ובידור ועד תחביבים ותחומי עניין נישה. עם מיליוני משתמשים ואינספור קהילות, Reddit גדלה לפלטפורמה רבת עוצמה המשפיעה על דיונים ומגמות מקוונות.

המקורות של Reddit


Reddit נוסדה בשנת 2005 על ידי סטיב האפמן ואלכסיס אוחניאן, שני שותפים לדירה בקולג' באוניברסיטת וירג'יניה. הם רצו ליצור פלטפורמה שבה אנשים יוכלו לנהל דיונים פתוחים ולשתף תוכן מעניין. הרעיון הראשוני מאחורי Reddit היה לאפשר למשתמשים לשלוח קישורים, אשר לאחר מכן יוצבעו על ידי הקהילה כדי לקבוע את הנראות שלהם.

הבעלות המוקדמת על Reddit


בימים הראשונים, סטיב האפמן ואלכסיס אוחניאן היו הבעלים היחידים של Reddit. הם עבדו ללא לאות כדי לבנות את הפלטפורמה ולמשוך משתמשים. ככל שבסיס המשתמשים גדל, כך גדל הצורך בתמיכה פיננסית כדי לשמור על פעילות האתר בצורה חלקה. זה הוביל למעורבות של משקיעים חיצוניים שראו את הפוטנציאל ברדיט.

רכישה על ידי קונדה נאסט


ב-2006, שנה אחת בלבד לאחר הקמתה, נרכשה Reddit על ידי Conde Nast, חברת מדיה הידועה במיזמי ההוצאה לאור שלה. רכישה זו סיפקה ל-Reddit את הגיבוי הפיננסי שהיה צריך כדי להרחיב ולשפר את התשתית שלה. עם זאת, למרות היותה בבעלות קונדה נאסט, Reddit המשיכה לפעול באופן עצמאי ולשמור על האופי הייחודי המונע על ידי הקהילה.

ספין אוף ויצירת Reddit Inc.


בשנת 2011, Reddit עברה שינוי משמעותי כאשר היא פוצלה מ-Conde Nast והפכה לישות משלה, הידועה בשם Reddit Inc. מהלך זה אפשר ל-Reddit לקבל יותר אוטונומיה ושליטה על פעילותה. זה גם סימן נקודת מפנה עבור הפלטפורמה, כשהיא החלה להתנסות בתכונות חדשות ולהרחיב את בסיס המשתמשים שלה.

משקיעים ובעלי עניין בולטים


לאורך ההיסטוריה שלה, Reddit משכה השקעות מאנשים וחברות שונות. כמה משקיעים בולטים כוללים את פיטר ת'יל, המייסד השותף של PayPal, ומארק אנדריסן, איש הון סיכון בולט. השקעות אלו לא רק סיפקו תמיכה פיננסית אלא גם עזרו לאמת את הפוטנציאל של Reddit כפלטפורמה בעלת ערך.

מי הבעלים של reddit 2

דמויות המפתח מאחורי Reddit


אמנם היו אנשים רבים המעורבים בפיתוח ובצמיחה של Reddit, אבל כמה דמויות מפתח בולטות. סטיב האפמן, אחד המייסדים המשותפים, חזר לחברה כמנכ"ל ב-2015 ושיחק תפקיד מכריע בעיצוב הכיוון שלה. אלכסיס אוחניאן, המייסד השני, גם הוא נשאר מעורב וממשיך לתמוך ב- Reddit כדמות בולטת בתעשיית הטכנולוגיה.

הבעלות הנוכחית על Reddit


נכון לעכשיו, Reddit נמצאת בבעלות Advance Publications, חברת מדיה המחזיקה ב-Conde Nast ובמספר כלי תקשורת נוספים. Advance Publications רכשה את הרוב ב-Reddit ב-2011 ומאז היא הבעלים העיקרי. עם זאת, חשוב לציין כי Reddit פועלת באופן עצמאי ויש לה מבנה ממשל משלה.

תהליך הממשל וקבלת ההחלטות של Reddit


ל- Reddit יש מערכת ממשל ייחודית הכוללת שילוב של הצבעה של משתמשים והתנהלות על ידי מנחים מתנדבים. הפלטפורמה מסתמכת על הקהילה שלה כדי לקבל החלטות לגבי נראות תוכן ואכיפת מדיניות. בעוד שהבעלות היא של Advance Publications, ההחלטות והניהול היומיומי של הפלטפורמה נמצאים ברובם בידי קהילת Reddit והמנחים שלה.

מסקנה: מי באמת הבעלים של Reddit?


לסיכום, בעוד Advance Publications היא הבעלים הנוכחיים של Reddit, הבעלות האמיתית של הפלטפורמה נמצאת אצל המשתמשים שלה והקהילה שמניעה אותה. ההצלחה של Reddit היא תוצאה של משתמשים נלהבים שתורמים תוכן, מעורבים בדיונים ומעצבים את תרבות הפלטפורמה. הבעלות על Reddit היא מאמץ קולקטיבי, מה שהופך אותה לפלטפורמת מדיה חברתית ייחודית וחזקה.

Reddit עומדת לצאת להנפקה באחת ההנפקות הראשונות של השנה. המנהיגות והבעלות של החברה התפתחו עם השנים. בעלי עניין ובעלי מניות בולטים כוללים את המנכ"ל סטיב האפמן, בעלי עניין קיימים שמתכננים למכור כ-6.7 מיליון מניות, משקיעים מוסדיים גלובליים, כולל חברת האם Advance Magazine Publishers של Tencent ו-Condé Nast, וכן מנכ"ל OpenAI, סם אלטמן, שהיה חבר במועצת המנהלים של Reddit. דירקטורים מ-2015 עד 2022. הבעלות ובסיס בעלי המניות של החברה עברו שינויים, כאשר ההנפקה הקרובה היא התפתחות מרכזית במבנה הבעלות של Reddit.

Reddit חשפה נתונים פיננסיים בהצהרת הרישום שלה S-1 ב-SEC, מה שמצביע על כך שהחברה הרוויחה 804 מיליון דולר בהכנסות ב-2023, בעיקר מפרסום. עם זאת, החברה דיווחה על הפסד נקי של 90.8 מיליון דולר באותה שנה. כחלק מתוכניות ההנפקה שלה, Reddit שואפת לגייס כ-750 מיליון דולר, כאשר החברה וכמה מבעלי עניין קיימים מתכננים למכור כ-22 מיליון מניות בטווח של 31 עד 34 דולר למניה. הנפקה זו תישמר מקרוב, מכיוון שזו הופעת הבכורה הראשונה של השנה הטכנולוגית הגדולה וההנפקה הראשונה במדיה החברתית מאז פרסום פינטרסט ב-2019

דרכה של Reddit להנפקה הקרובה שלה התאפיינה בשינויים משמעותיים במנהיגות, באסטרטגיה העסקית ובביצועים הפיננסיים. חזרתו של המנכ"ל סטיב האפמן לחברה ב-2015 במהלך משבר מנהיגות הובילה לשינוי בהכנסות של Reddit, שעלו ליותר מ-800 מיליון דולר בשנה מ-12 מיליון דולר, ולמספר העובדים שלה, שהתרחב ל-2,000 מ-80. למרות המכשולים והמחלוקות, כולל אתגרים סביב חופש הביטוי והפרסום, הנהגתו של האפמן ראתה את התפתחות החברה לשחקנית מרכזית בנוף המדיה החברתית. ההנפקה של Reddit משקפת את שיא המסע שלה כחברה פרטית, כאשר עובדים לשעבר ובהווה צופים את ההזדמנות למכור את מניות החברה שלהם